Szukaj Pokaż menu

Jak wyglądałby "Kevin sam w domu", gdyby nakręcono go w 2015 roku?

96 732  
127   23  
Od czasu premiery pierwszej części przygód z Kevinem w roli głównej minęło już 25 lat. To wystarczająco, aby większość rzeczy z filmowego świata przestała być aktualna i nie pasowała juz do współczesności. Gdyby jednak pójść z duchem czasu...

Tajemniczy most samobójców - do dziś skoczyło z niego nawet 600... psów

85 700  
155   38  
Od połowy XX wieku z nieznanych powodów średnio raz na miesiąc znajdujący się na moście pies nagle zeskakuje z wysokości 15 metrów i zabija się bądź rani uderzając o kamienie. Jeszcze bardziej dziwne jest to, że zwierzęta, którym udało się przeżyć, wracają na most, aby skoczyć ponownie.

Kliknij i zobacz więcej!

Widzimy je (prawie) wszyscy, choć nie istnieją. 7 ciekawostek o kolorach

86 276  
348   44  
Są na każdym kroku - mimo że de facto w ogóle nie istnieją. Dla jednych wszystkie wyglądają tak samo, inni dla jednego potrafią znaleźć kilkadziesiąt nazw. Kolory i odcienie bywają naprawdę ciekawe!

#1.

Pierwszym kolorem, jaki widzimy w życiu, jest czerwony. Dzięki temu, że długość fali czerwonego jest największa, jest to kolor, który najłatwiej odbierają dopiero rozwijające się receptory w oczach dziecka.

#2.


Mówi się, że zielony uspokaja. Być może. Pod tym względem lepszy jest jednak kolor różowy - który uspokaja i tłumi agresję. Z tego powodu ściany w więzieniach oraz ośrodkach dla chorych umysłowo bardzo często pomalowane są właśnie w gustowny róż a la sprane majtki.

#3.


Wydawałoby się, że najlepiej widać samochody w kolorach typu jaskrawy żółty czy wściekły czerwony. Tymczasem z badań wynika, że na drodze w większości warunków najlepiej sprawdza się... kolor biały. Tylko w śnieżnym otoczeniu wyraźnie traci na widoczności. Niemal równie dobry jest kolor srebrny.

#4.


Jeśli chodzi o komary, to... te cholery przyciąga absolutnie wszystko. Światło, zapach, temperatura... Okazuje się, że również kolory. Bzyczące kreatury najchętniej zlatują się do ciemnych barw - zwłaszcza do niebieskiego, który skądinąd jest ulubionym kolorem największej grupy ludzi (40%), podczas gdy najbardziej znienawidzonym jest biały - przez ludzi i przez komary najwyraźniej także.

#5.


W 2001 roku naukowcy przeanalizowali ponad 200 tysięcy galaktyk - ale bynajmniej nie pod kątem występowania superziemi, a... kolorów. Okazało się, że najpopularniejszym kolorem jest coś pomiędzy białym i beżem, co - zapewne w większości męska - grupa naukowców określiła ordynarnie „kosmicznym latte”.

#6.


Wpływ poszczególnych kolorów na ludzką psychikę to długa historia. Weźmy kilka przykładów. W samolotach unika się żółtego, ponieważ może powodować mdłości. Czarne pudełka wydają się cięższe niż zielone, a czerwony kolor zachęca do podejmowania ryzyka. Niebieskie oświetlenie ulic w Glasgow spowodowało zaś spadek przestępczości o 10%. Połączenie czerwonego i żółtego sprawia, że stajemy się głodni.

#7.


Kolory w marketingu odgrywają ogromną rolę. Chcesz sprzedać coś panom - posługuj się niebieskim, zielonym i czarnym. Jeśli kobietom - zadziała niebieski, różowy i zielony. Pośród 100 największych marek świata najwięcej - 33% - posługuje się niebieskim jako kolorem przewodnim. Weźmy przykład z internetu - Facebook, Twitter, Linkedin, wszystkie niebieskie. Nawet nasza-klasa była niebieska - zanim dla większości użytkowników stała się przezroczysta.


Źródła: 1, 2, 3, 4
348
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Tajemniczy most samobójców - do dziś skoczyło z niego nawet 600... psów
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu 7 zwariowanych ciekawostek z odległego Kazachstanu
Przejdź do artykułu Nieprawdopodobne historie spadkowe
Przejdź do artykułu 8 koszmarnych przeczuć, które niestety się sprawdziły
Przejdź do artykułu Duchy na XIX-wiecznych fotografiach
Przejdź do artykułu Typowe matki w akcji - jak tu ich nie kochać?
Przejdź do artykułu Dokąd zmierza ludzkość? Eksperyment Calhouna
Przejdź do artykułu Czasami mniej znaczy lepiej, czyli przykłady świetnego designu
Przejdź do artykułu Zatrzymane w kadrze CXVII
Przejdź do artykułu 10 tradycji świątecznych, których pochodzenia możesz nie znać

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą